Denne helgen ble NM i saueklipping og ullhåndtering arrangert i Føresvik – årets høydepunkt for landets klippere. I finalen sikret Kate Donald seg to seiere både i damefinalen og i seniorfinalen, og Ray Kinsman fikk 1. plass i speedklipping.
Fatland var godt representert både med faste og sesongansatte klippere og ullhåndterere. I tillegg til toppplasseringer fikk flere av våre dyktige ansatte levert imponerende prestasjoner.
Åsmund Kringeland tok en sterk 2. plass og i den åpne internasjonale klassen ble det også flotte resultater med Stuart Davidson på 2. plass, Ray Kinsman på 3. plass og Kringeland på 4. plass. Ulrik Gravdal tok en solid 2. plass i seniorklassen og i juniorklassen ble det også en flott 2. plass til Ivan Alvseike.
I tillegg tok Kirsty Findlay, Abby Peeke og Sverre Kvinesland hver sin 4. plass i ulike klasser.
Deltakerne i NM i saueklipping konkurrerer i ulike klasser:
Vi er stolte av alle våre klippere og ullhåndterere som gjorde en super innsats under årets NM. Vi gleder oss allerede til å følge med neste år!