Imponerende produksjon hos Fatland Sandefjord

Kunder
Om oss
Publisert:
December 19, 2025
Imponerende produksjon hos Fatland Sandefjord

Fatland Sandefjord produserer 7300 tonn pølser og pålegg i året. Fra hamburgerrygg og kokt skinke til grillpølser og wiener. Hver dag kutter de nok pålegg til å strekke seg over hele 6,4 km! I Sandefjord skjærer Fatland ikke kjøttet selv, men skaper smakfulle produkter av råvarer fra andre Fatland-anlegg.

Alt er produsert gjennom en nøye prosess med salting, tromling, koking og pakking, før det havner i butikkene og på matbord over hele landet

Kontaktpersoner

No items found.

Dokumenter

No items found.

Du vil også like

Kunder
Fatland Salg

Fatland med bred medaljefangst i NM i kjøttprodukter 2025

Vi sikret medaljer i flere produkt-kategorier gjennom anleggene våre i Ølen, Sandefjord og Jæren, og gjennom datterselskapene Oppdal Spekemat, Vossakjøt og Finn Hunstad.

Industri
Om oss

Fatland er stolt av å levere pølser til Ullevål stadion

Fatland har et langt samarbeid med Ullevaal stadion, der vi leverer pølser til sultne fotballsupportere gjennom hele sesongen.

Bonden
Ull, hud og skinn

Fatland og Devold i bærekraftig samarbeid

Fatland har sin ull i svanemerkede klær gjennom samarbeid med Devold

Person med hestehale og grønn mønstret genser blant en flokk med sauer i bevegelse.

Hold meg oppdatert

Få oppdateringer om priser, frister og nyttig fagstoff direkte fra Fatland. Vi sender deg det som er relevant for bonden, enkelt og oversiktlig.

Meld meg på nyhetsbrev
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Sånn, da får du oppdateringer fra oss rett i innboksen.

Ønsker du å registrere en til? Trykk på ‘registrer en til’ og velg de emnene som passer best for vedkommende. Vil du endre hvilke nyheter du mottar? Du kan oppdatere innstillingene via lenken i e-postene fra oss.

Fatland bilde av en som sitter foran en pc